jackie

Vítězem poslední divize G. PAINT HORSE, s kým půjde do FINÁLE?

Poslední hlasování v divizích je za námi. Jako lehkou rozcvičku do finále ho pojal zástupce plemene paint Horse Jackie Bueno Cherokee, který s 378 hlasy hravě porazil svého jediného soupeře, klisnu Wimpalla Watani reprezentantku plemene appaloosa s 93 hlasy. Nutno podotknout, že plemeno paint horse je opět horkým kandidátem na titul s to nejen díky bodovému zisku ale také úspěšné kariéře v historii ankety. Právě paint horse zvítězil už i v roce 2012 (Maximum Blues Master) a 2013 (Im Ideal). Neméně žhavým kandidátem je ale i Starokladrubský vraník. Vedle faktu, že toto plemeno bralo dokonce dva poháry loni, je tu další důvod, a to, že Solo Siria XXIX z NH Kladruby nad Labem získal nejvíce hlasů (880) v součtu všech hlasování v divizích 2016.

PAINT HORSE Jackie Bueno Cherokee

PAINT HORSE Jackie Bueno Cherokee foto: Renáta Kolářová

Poháry jsou letos opět dva. První je s titulem Nejkrásnější kůň ČR 2016, hodnocen dle počtu hlasů veřejnosti a druhý je Pohár odborníků ASZ jehož vítěze vybírají odborníci na chov koní. Kdo o ně bude letos bojovat? Jistotu mají vítězové svých divizí. „Divokou kartu“ pak trží koně s největší podporou v divizích. Tímto prvním nevítězným koněm, který jde do finále díky vysokému počtu hlasů je fríský kůň Willemien Wealtsje W (367 hlasů). Druhým postupujícím je pak irský cob Conrad SD Farm. Ten předběhl nováčka v anketě Mérenského koně o pouhé tři hlasy.
Hlasování ve finále začne na www.nejkuncr.cz již příští pondělí 5. září a potrvá deset dní do 15. září. Vyhlášení výsledku ankety a prezentace neúspěšnějších účastníků uvidí jako první areál výstaviště Lysá nad Labem při výstavě Kůň 2016 v sobotu 24. září.

Finalisté VI. ročníku internetové ankety
Nejkrásnější kůň České republiky (2015)

I. Vítězové divizí a počet získaných hlasů
Starokladrubský kůň Solo Siria XXIX: 880
Hafling Amaranth: 403
Paint Horse Jackie Bueno Cherokee: 378
Českomoravský belgik 1699 Agy: 289
Český trakén Ampere: 238
Achaltekinský kůň Saphire: 149
Shetlandský pony Yarpha Bunting: 149

II. Koně, kteří postoupili díky vysokému zisku hlasů
Fríský kůň Willemien Wealtsje W: 367
Irský cob Conrad SD Farm: 247

Publikováno v Rok 2016.