STAROKLADRUBSKÝ KŮŇ Solo Siria XXIX

Historická plemena: Jeden vítěz dva finalisté?

Dle očekávání byl o divizi D obrovský zájem. Atraktivní historická plemena si rozdělila dokonce 1 614 hlasů. Jasným vítězem se ale stal s 880 hlasy Starokladrubský vraník Solo Siria XXIX z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Do finále však nepůjde z historických plemen nejspíš sám.

Dle pravidel finálovou osmičku vždy doprovází dva koně s nejvyšší preferencí hlasů. Dle průměrných výsledků divizí, které se teprve budou prezentovat, lze očekávat, že Starokladrubského vraníka do finále doprovodí Fríská klisna Willemien Wealtsje W. Ta totiž v této divizi vybojovala 367 hlasů, což je zatím nejvíce ze všech nepostupujících koní. Pomyslný bronz si z historických plemen odnáší Španělský kůň Betun III s 230 hlasy. To už ale na finále stačit určitě nebude. Větším aspirantem na druhou postupku je irský cob Conrad SD Farm z divize C chladnokrevná plemena, který ve své divizi získal 247 hlasů.
Uvidíme však, jak s pořadím ještě zamíchají další divize: E – Plnokrevná a čistokrevná plemena, F – Teplokrevná a sportovní domácí plemena, G – Westernová plemena a H zahraniční sportovní plemena.

STAROKLADRUBSKÝ KŮŇ Solo Siria XXIX

Vítěz divize D Historická plemena STAROKLADRUBSKÝ KŮŇ Solo Siria XXIX

Vítěz divize Starokladrubský vraník Solo Siria XXIX z Národního hřebčína Kladruby nad Labem
Foto: Dalibor Gregor

Publikováno v Rok 2016.