1341 Baron fan Odingastate

Druhý ročník vyhrál fríský vraník 1341 Baron fan Odingastate

Fríský vraník 1341 Baron fan Odingastate vyhrál v pohodě druhý ročník ankety a s velkým náskokem získal titul Nejkrásnější kůň České republiky 2011.

Anketu pořádaly opět Dostihový spolek, a. s. Pardubice a Asociace svazů chovatelů koní ČR, za aktivní účasti serverů Jezdectví a Equichannel.

Soutěže o přízeň uživatelů internetu a sociálních sítí se zúčastnili reprezentanti 25 nejrozšířenějších a nejpopulárnějších plemen chovaných v ČR, rozdělených do divizí.

Do finále se dostalo 10 nejúspěšnějších z nich.

Vítězný 1341 Baron fan Odingastate se narodil v Nizozemsku v roce 2000 u chovatelky Hilde Schramové a patří MVDr. Gabriele Jašurkové Mikutové ze Střezova na Žatecku.

Aktuální informace z roku 2011 zněla: „Kromě mimořádného exteriéru disponuje i kvalitním původem a proto nepřekvapuje, že jako jediný u nás získal povolení k připouštění klisen v rámci fríské plemenné knihy“.

Druhé místo obsadil achaltekinský kůň 1086 Damask (majitelka Zdenka Skopalová, Slapy nad Vltavou), třetí byl velmi překvapivě hřebec plemene appaloosa 1113 Besanson Behistom (majitel Jindřich Volný, Karlovy Vary) a čtvrtý skončil hafling 1404 Aquavit I (majitel Kateřina Kunstová, Ranč Koločava).

Z kvarteta „nejkrásnějších“ reprezentoval jedině 1113 Besancon Behistom českou produkci – jeho chovatelkou je Alena Homolová z Hříměždic.

Pořadí finalistů na dalších místech ankety bylo následující: Starokladrubský kůň, quarter horse, český teplokrevník, český sportovní pony, irský cob a lipický kůň.